Контакт-центр цілодобово

Історія розвитку швидкої медичної допомоги та санітарної авіації

Як розвивалась швидка медична допомога

Швидка допомога є найпопулярнішим видом лікарської допомоги. З першого дня свого виникнення і до цієї пори дана послуга змінюється і вдосконалюється. На сьогоднішній день триває пошук найбільш прийнятних і зручних форм функціонування цієї служби в містах та селах.

Найпершою установою, яка займалася такою медичною справою, була «ксендокія». Це були спеціальні будівлі для постійно мандруючих дорогами пілігримів.

Англійськими лицарями Єрусалимського ордена Святого Іоанна в XII столітті була створена благодійна організація, метою якої було своєчасне надання допомоги потерпілим.

У середньовіччі такі товариства почали створюватися в Голландії для порятунку потопаючих на каналах країни.

В кінці 1881 року у Віденському театрі комічної опери від пожежі постраждали 479 осіб. Перед будівлею на снігу страждали від болю, а деякі вмирали, сотні обпалених і травмованих людей. Врятувати їх не було кому, хоча на той час в місті існувало безліч хороших клінік з необхідним обладнанням.

Очевидцем тієї страшної трагедії був професор-хірург Яромир Мунді, який не міг нічим допомогти жертвам. Тому на наступний ранок він почав розробляти план по створенню Віденського добровільного рятувального товариства. У перший рік свого існування служба врятувала 2067 потерпілих. Лікарська бригада включала в себе досвідчених лікарів та студентів медфакультету.

Середина XIX століття характеризувалася бурхливим зростанням промисловості, від цього швидко зростала кількість підприємств, житлових будинків, вуличного транспорту. Почали з’являтися численні нещасні випадки, тому виникло гостре питання про створення самостійної служби, яка зможе надати необхідну лікарську допомогу.

Через деякий час професор Ф. Есмарх створив в Берліні станцію швидкої медичної допомоги, яка нагадувала своєю роботою Віденську. Після цього, оцінивши корисність і необхідність таких організацій, багато європейських країн почали формувати такі ж станції.

В кінці XIX століття така медична служба з’явилася в Варшаві. Далі її приклад наслідували Київ, Рига, Одеса, Лодзь, Харків, Петербург і Москва.

На сьогоднішній день служба швидкої допомоги є соціально значущою і однією з наймасовіших типів лікарської діяльності.

Розвиток санавіації

Медична авіація з’явилася після Першої світової війни. У 30-ті роки ХХ століття радянські конструктори почали проектувати і будувати санітарні літаки. У період Другої світової такий транспортний засіб використовували обидві сторони, але не в великих масштабах.

Пік розвитку санавіації прийшов через кілька десятків років. Стали використовувати для транспортування хворих вертольоти, а це означало можливість посадки навіть на невеликих територіях.

Збільшилася вантажопідйомність повітряного судна, а салон став герметичним. Це дозволило перевозити кілька пацієнтів одночасно з максимальним комфортом.

Переваги та недоліки

Основною перевагою авіаперевезення є оперативність прибуття на місце події і безпечна доставка постраждалих до лікувального закладу. Адже багато жертв з важкими травмами вмирають до прибуття лікарів або по дорозі в лікарню наземним транспортом. В такому випадку єдиним способом врятувати людину – це швидко доставити його в реанімацію. Санітарна авіація легко вирішить цю проблему.

До недоліків даної послуги можна віднести дорожнечу літаків, їх експлуатацію і обслуговування, також велику вартість палива.

Замовити дзвінок

Х